IiFLZf41

Twitter 2013′ün Öne Çıkan Tweet’lerini Bir Araya Getirdi

Diğer sosyal ağlar gibi Twitter da 2013 yılında öne çıkanları bir araya getiren “2013 Year On Twitter” çalışmasını yayınladı. #2013, #Haberler, #Eğlence, #Spor ve #Vitrin olmak üzere 5 farklı kategoride hazırlanan çalışmada bir sene içerisinde Twitter’da en çok konuşulan tweet’lere ve trending topic’lere yer verildi.

Year-On-Twitter-2013

Twitter’ın aylık olarak incelemeye aldığı #2013 kategorisinde, dünya çapında atılan tweet’leri mercek altına alıyor. Böylece Twitter dünya gündeminin 2013 özetini de çıkarmış oluyor. Aynı zamanda bu kategoride 2013’ün en çok retweet edilen tweet’leri “Golden Tweets” adı altında görüntüleniyor. Bu kategoride “Glee” dizisinin ünlü oyuncusu Lea Michele’nin dizideki rol arkadaşı ve sevgilisi Cory Monteith’in ölümü sonrasında 400 bine yakın retweet edilen tweet’i en çok retweet edilen tweet’lerde birinci sırada iken, geçtiğimiz günlerde araba kazası sonucu yaşamını yitiren Paul Walker’ın resmi ölüm haberi ile ilgili tweet ikinci, One Direction grubunun üyesi Niall Horan’ın 20. yaşını kutladığı tweet ise üçüncü sırada yer alıyor.

Twitter’ın 2013 yıllığında yer alan  #haberler kategorisinde dünya gündemine dair öne çıkan tweet’lere yine kategorilere ayrılarak yer verilirken, aynı şekilde #eğlence ve #spor kategorisinde öne çıkan ilgili tweet’leri görüntüleyebilirsiniz. Çalışmanın #vitrin kategorisinde ise Twitter’ın iş ortakları; Time, BBC gibi hesapların 2013′teki en iyi tweet’leri karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yazın