Facebook-Donate

Facebook’tan Bir Yenilik Daha: “Donate” (Bağış Yap) Butonu

Facebook, kullanıcıların yardım kuruluşlarına tek bir tıkla bağış yapmasını sağlayacak yeni “donate” butonunu aktif etti. Yeni eklenen “bağış yap” butonu ile kullanıcılar kar amacı gütmeyen kuruluşlar için sosyal ağ üzerinden maddi yardımda bulunabilecekler.

Facebook’un resmi blog sayfasında yer alan detaya göre sivil toplum kuruluşlarının sayfasının üst kısmında ve sayfa gönderilerinin alt kısmında yer alacak olan “donate” butonuna tıklayarak kullanıcılar bağış yapmak istenen tutarı belirleyecek, sonrasında uygun ödeme şeklini seçecek ve böylece miktar kurumun hesabına aktarılmış olacak.

Facebook-Donate
Facebook’un yeni butonu ile kullanıcılar kredi kartı, banka kartı veya PayPal ile belirlenmiş çeşitli miktarlarda bağış yapabilecekler ve bağışlar önceden belirlenmiş miktarlarda sınırlı kalmayıp isteğe göre arttırılıp azaltılabilecek. Aynı zamanda Facebook, bağışlar için belirlenen miktarın dışında ekstra bir ücret talep etmeyecek ve kredi kartı ile bağış yapıldığı takdirde ödenecek havale/eft gibi ekstra ücreti Facebook karşılayacak.

Facebook’un “bağış yap” butonu ilk etapta UNICEF, WWF, Water.org gibi önemli kuruluşların yer aldığı 19 sivil toplum kuruluşlarının sayfalarında yer alacak. Unutmadan, kâr amacı gütmeyen kuruluşların Facebook’taki ilgili formu doldurarak kendi kurumları için de bağış toplayabilmek adına talepte bulunabileceğini hatırlatalım.

 

Bir Cevap Yazın