Facebook Bağlantı Görselleri 8 Kat Büyüdü

Geçtiğimiz günlerde reklam görsellerinin boyutunu büyüterek reklam gelirlerini artırmayı hedefleyen Facebook, şimdi de bağlantı paylaşımlarındaki görselleri mobilde 4 kat, masaüstünde ise 8 kat büyüttü ve resmi blog sayfasında konuyla ilgili detayları paylaştı.

Fotoğrafların ürün pazarlamadaki gücünün ve etkisinin farkında olan Facebook, yaptığı bu güncelleme ile hem mobil hem de masaüstü cihazlarda kullanılan reklam görsel ölçülerini uyumlu hale getirdi.

iOS 7′nin yayınlanmasıyla geliştiriciler için Facebook SDK iOS uygulamasının yeni sürümünün bu hafta içinde yayınlanacağını açıklayan Facebook, kaliteli bağlantı görselleri için reklamverenlere aşağıdaki detayları öneriyor;

  1. İyi bir görüntü kalitesi için 630×1200 piksellik görseller kullanılmalı ve görsellerin minimum boyutu 315×600 piksel olmalı,
  2. Ana sayfada herhangi bir kırpmayı önlemek için görsellerde kullanılacak Aspect Ratio 1.91 ile 1 arasında olmalı,
  3. Bağlantıyı paylaşan kullanıcıların kalitesiz görselleri kullanmasını engelleyebilmek için reklamverenler görsellerde “og:image” etiketini kullanmalı.

851582_203785253124786_976101285_n

Görsel odaklı Facebook reklamlarının bu değişiklikler ile birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.  Hemen belirtelim; yapılan bu güncelleme ile birlikte reklam haricinde Zaman Tüneli’mizde paylaştığımız linklerin thumbnail görselleri de daha büyük olacak.

Bir Cevap Yazın