Screenshot_1

Facebook Graph Search Artık İçerik ve Yorumları da Kapsayacak

intro-graph-search

Kullanıcılarına aramalarda farklı bir deneyim sunmak amacıyla Facebook’un Ocak ayında, sınırlı bir kullanıcı kitlesinde kullanıma açtığı Graph Search’te (Sosyal Ağ Aramaları); beğeni, kişisel bilgi ve fotoğraf gibi mevcut aramalar dışında bundan böyle Facebook’ta paylaşılan tüm içerikler ve yorumlar da yer alacak.

Eklenen yeni özelliğe dair Facebook’un resmi blogunda yer alan habere göre Graph Search’te kullanıcılar; arama yaptıkları herhangi bir konu ile ilgili Facebook’taki arkadaşlarının ya da diğer kullanıcıların paylaştıkları check-in, durum güncellemesi ve yorum gibi sonuçlarına kolayca ulaşılabilecek.

Güncellenmiş Sosyal Ağ Aramaları’nda örneğin; arkadaşlarınızın ya da diğer Facebook kullanıcılarının “O Ses Türkiye” yarışması hakkında ne düşündüğünü fotoğraf, durum güncellemesi ya da yorum şeklinde görebileceksiniz.

Unutmadan, yapılan duyuru ile birlikte kullanıcılarına sunulmaya başlanan güncel Sosyal Ağ Aramaları’ında, içeriklerin o kişiye ya da herkese açık bir şekilde paylaşıldığı takdirde arama sonuçlarında gösterilecek.

Bir Cevap Yazın