facebook-ads-logo

Facebook, “Hedef” Odaklı Reklam Araçlarını Tanıttı

Reklamverenler için platformunda değişiklikler yapmaya devam eden Facebook, sayfa yöneticilerinin hedef kitlelerine daha kolay ulaşmasını sağlayacak, geribildirimler ve analizler neticesinde geliştirdiği yeni reklam araçlarını duyurdu.

“Amaca yönelik satın alma ve raporlama” araçları ile şirketler Facebook reklamlarında daha kolay başarı yakalayabilecek. Reklam oluştururken, sisteme hedefler belirtilebilecek. Böylece sistemin reklamverene özel reklam oluşturma arayüzü ile raporlama deneyimi yaşatılabilecek.

facebook-ads
Facebook’un “Objective Based” (Hedefli Reklamcılık) olarak adlandırdığı yeniliğe göre;

  • Facebook, reklamverenlerden “Hedefiniz ne?” sorusunun yanıtını aldıktan sonra reklam oluşturma sürecini başlatacak; web sitesine trafik çekmek, sayfa beğendirmek, uygulamaya katılım sağlamak gibi hedeflerin belirlenmesini isteyecek. Sonraki aşamada Facebook bu amaca göre reklam oluşturma sürecinde reklamverenleri gerektiği şekilde yönlendirecek.
  • Facebook reklamlarının performansları ölçümlenerek reklamla kaç ziyaret geldiği, ne kadarının satışa dönüştüğü, reklamın hangi konumda daha etkili olduğu gibi önemli ayrıntılar rakamsal ve grafiksel olarak görüntülenebilecek, bu veri doğrultusunda reklamlar değiştirilebilecek.
  • Reklamların Facebook’ta hangi bölümde yayınlanacağına artık sayfa yöneticileri karar verebilecek, örneğin; web sitesine trafik çekmek isteyen bir reklamveren, masaüstü sitesinin linkini içeren bir masaüstü reklam oluşturabilecekken aynı zamanda mobil sitesini tanıtan farklı bir mobil reklam da oluşturabilecek.

Reklamverenlerin hedeflerine daha verimli bir şekilde ulaşmasını sağlamak ve bu doğrultuda reklam gelirlerini artırmayı hedefleyen Facebook’un, geliştirdiği “hedef odaklı reklamcılık” araçlarının henüz bu işe yeni başlayan reklamverenler için kılavuz niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. :)

 

 

Bir Cevap Yazın