Screenshot_1

Facebook’un Markaların Daha Fazla Kişiye Erişeceği Yeni Algoritması Yayında

Facebook, özellikle marka sayfalarının hoşuna gidecek “haber kaynağı” için bir süredir test ettiği yeni algoritmasında yaptığı güncellemeyi duyurdu. Bu yeni algoritma güncellemesi ile birlikte marka sayfaları her zamankinden daha fazla erişime sahip olabilecek.

Screenshot_1

Yeni “haber kaynağı” algoritmasının markalar tarafından sağlayacağı faydayı açıklamak gerekirse bir marka sayfası içerik metninde başka bir markanın adını etiketlediği takdirde paylaşılan içeriğin etiketlenen sayfayı beğenen Facebook kullanıcılarına da ulaşabilecek. Böylece marka sayfalarının diğer sayfaları etiketlemeleri daha bir anlam kazanacak ve etiketlenen sayfanın takipçilerine kolayca erişebilecek.

Bu değişiklikle birlikte son kullanıcılar Facebook üzerinde beğenmediği ancak takip ettiği bir sayfanın etiketlendiği sayfaların içeriklerini de haber kaynaklarında görerek bu sayfalardan haberdar olabilecek ve sayfayı beğenebilecek.

4

Facebook test süresince kullanıcılardan oldukça iyi yönde aldığı bildirimler sonunda kullanıcı odaklı yeni algoritması da yayına aldı. Bununla birlikte örneğin; arkadaşlarınız tarafından etiketlendiğiniz bir fotoğrafta etiketleyen kişiyi sizin arkadaşlarınız görebilecek. Böylece kullanıcılar arasındaki etkileşim güçlenmiş olacak.

Facebook’un yaptığı bu güncelleme ile kullanıcıların da ilgi duydukları konular hakkında daha fazla içerik görebileceğini fakat yeni algoritma ile sayfa sahiplerinin bir hayli fayda sağlayabileceklerini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın