facebook-fan-page

Facebook Şirket Sayfalarının Tasarımını Yeniledi

Geçtiğimiz hafta “haber akışı” tasarımında bir takım değişikliğe giden Facebook, sosyal ağ üzerindeki tasarım değişikliğine “sayfalar”da devam ediyor. Facebook, önümüzdeki haftalarda şirket sayfalarının masaüstünde görünen tasarımlarını yenilediğini resmi sitesinden duyurdu.

Facebook’un yeni sayfa tasarımı ile birlikte sayfa gönderileri “Haber Kaynağı”nda olduğu gibi sağ kolonda görüntülenecek. Sayfa ismi, beyaz metin ile kapak fotoğrafı üzerinde yer alacak. İşletmenizin, markanızın bilgileri, fotoğraflar, videolar ve değerlendirmeler sol tarafta görüntülenecek. Mesajlar ve uyarılar, sayfa istatistikleri ve ayarlara ise sayfanızın üst kısmından ulaşabileceksiniz.

Öte yandan eğer sayfanın kapak fotoğrafı açık renk ve sol alt köşede metin varsa ya da kapak fotoğrafınızı profil fotoğrafınız ile uyumlu bir şekilde kullandıysanız, kapak ve profil çalışmalarınızı yeni sayfa tasarımının sayfalara getireceği düzene vurgu yapacak şekilde güncellemeniz gerekecek.

facebook-fan-page

Sayfa tasarımındaki değişikliğe ek olarak Facebook’un sayfa yöneticilerine sunduğu araçlar daha da zenginleştiğini görüyoruz. Artık Facebook reklamlarıyla ilgili raporları, yeni hayranları, mesaj ve bildirimleri sayfaların her bölgesinde görebilmek mümkün olacak. Böylece bulunduğunuz sayfadan bu bilgilere ulaşabilecek ve ayarlarda başka herhangi bir bölümü ziyaret etmeden değişiklik yapabileceksiniz.

Ayrıca yeni tasarımın detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın