Screenshot_2

Facebook’tan Kişisel Yıllık ve 2013’ün Özeti

Popüler sosyal ağ Facebook, 2014’e sayılı günler kala Year In Review uygulamasını bu yıl da yayına aldı. Facebook paylaşımlarınızla 2013’ü hatırlama niteliğini taşıyan bu uygulama ile kullanıcılar 2013 yılı içerisinde en dikkat çeken 20 paylaşımlarını profil sayfalarında görebilecekler.

Aynı zamanda Facebook, 2013 yılında sosyal ağda öne çıkan konuları ve paylaşımları da bir araya getiren bir çalışma hazırladı. Hazırlanan bu çalışmada dünyada en çok check-in yapılan yerler, kullanıcılar tarafından paylaşılan dönüm noktaları, dünya çapında en çok konuşulan olaylar gibi başlıklara yer verildi.


Facebook’un koca bir yılın özetini sunduğu çalışmasında dünyada en çok check-in yapılan yerler arasında ülkemizin 25. sırada yer alması ve 2013’te en fazla check-in yapılan yerin “Taksim Meydanı” olması dikkat çekiyor. Bu durumun Gezi Parkı eylemlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

facebook-year-in-review-2013
Bunun dışında 2013′te Facebook’ta en çok bahsedilen olaylara ve kişileri göz attığımızda; bu sıralamada Papa Francis ilk sırada yer alıyor. Papa’yı sırasıyla seçimler, Margaret Thatcher, kraliyet bebeği,  Harlem Shake ve Miley Cyrus takip ediyor.

Son olarak kullanıcıların bireysel 2013 yıllığına kendi profil sayfalarından ulaşabildiklerini hatırlatalım. Siz de 2013’te kısa bir yolculuğa çıkmak; öne çıkan fotoğraflarınızı, video paylaşımlarınızı, durum güncellemenizi ve yıl içerisinde listenize eklediğiniz yeni arkadaşlarınızı öğrenmek istiyorsanız, tıklayın: https://www.facebook.com/YearInReview

 

Bir Cevap Yazın