custom-timeline

Twitter’da Kendi Tweet Akışlarınızı Belirleyin

custom-timeline
Mikroblog sitesi Twitter, birden fazla zaman akış sayfası oluşturma imkanı sunan yeni özelliği “Custom Timeline”ı duyurdu. Resmi blog sayfasında yer alan habere göre bu yeni güncelleme ile birlikte Twitter kullanıcıları, Tweetdeck üzerinden ilgi alanlarına göre sütunlar oluşturarak ilgili tweet’leri ve hashtag’leri bir arada görüntüleyebilecek.

Custom Timelines oluşturmak isteyen kullanıcıların öncelikle TweetDeck hesabı açmaları ve “Custom Timeline” sütununu seçmeleri gerekiyor. Sonrasında belli bir isim vererek ayrıştırabileceğiniz sütunlara eklemek istediğiniz tweet’leri sürüklemeniz gerekiyor. Böylece ilgilendiğiniz konular hakkındaki tweet’leri farklı Tweetdeck sütunlarında bir araya toplayarak timeline’da kaybolan ya da gözden kaçan tweet’leri ayrı bir bölümde rahatça görüntüleyebileceksiniz.

new_custom_timeline_0
Bunun dışında, Tweetdeck’te ilgi alanınıza göre oluşturduğunuz sütunlardan çıkarmak istediğiniz tweet’i “x” tuşuyla kaldırabileceğiniz gibi zaman akış sayfalarını paylaşabilir, sitenize embed edebilir ve ilgili sütunun linkini twitter.com’da yayınlayabileceğinizi belirtelim.

Bir Cevap Yazın