Twitter, Kimleri Takip Edeceğimizi Tavsiye Edecek

twitter

Mikroblog sitesi Twitter, kullanıcılarına kimi takip etmeleri konusunda önerilerde bulunacak. Twitter’ın resmi blog sayfasında “Kişiselleştirilmiş Öneri” olarak nitelendirilen bu özellik ile ilgili yer alan habere göre kullanıcıların Twitter’da takip ettiği diğer hesapların “Retweet” ve “Favorite” gibi etkileşimleri analiz edilecek, mobil uygulamalar üzerinden gelecek “bildirim” ile kullanıcılara önerilerde bulunulacak.

Twitter’ın sunduğu bu hizmet @MagicRecs isimli hesabı takip edenlere zaten sunuluyordu. Kullanıcının Twitter’da aktivitesine dayanarak takip edilmesi düşünülen hesaplar DM yoluyla diğer hesaplara takip için önerilerde bulunuluyordu.

Kullanıcılar, Twitter’ın üyelerini daha iyi anlayabileceğini düşünerek geliştirdiği bu güncellemeyi Salı günü Android ve iOS işletim sistemleri üzerinden yükleyebilir ve bu yeni özelliği Twitter ayarlarından açıp kapatabilirler. Ayrıca Twitter’ın açıklamasına göre, MagicRecs hesabını takip edenler, tavsiye almaya devam edecekler.

 

Twitter’ın “kişiselleştirilmiş öneri” özelliği konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. :)

Bir Cevap Yazın