twitter-web

Twitter Yeni Web Tasarımını Yayına Aldı

Kasım 2013’te testlerine devam eden mikroblog sitesi Twitter, yeni yıl ile birlikte web versiyonu için tasarım değişikliğini yayına almaya başladığını duyurdu.

Twitter’ın daha temiz bir görüntüye sahip değişen tasarımından bahsetmek gerekirse, ilk olarak özellikle yazıların biraz daha büyüdüğü göze çarpıyor. “Ana sayfa”, “Bağlan” ve “Keşfet” gibi menüler sol üst köşede, daha önceki versiyonun aksiye beyaz arka plan üzerinde yer alıyor. Aynı beyaz arka planda sağ üst köşesinde ise “Arama”, “Ayarlar”, “Direkt Mesaj” sekmeleri bulunuyor.

Özellikle daha fazla içerik görüntülenmesi amaçlanan yeni tasarımla birlikte ana ekrandayken profil resminiz ile birlikte kapak resminizin de görüntüleneceği “kullanıcı profili” sol tarafa taşındı. Burada yer alan tweet, takipçi ve takip edilen sayıları da bir hayli büyük şekilde gösteriliyor. Böylece hesabınız ile ilgili bilgileri görüntülerken, aynı zamanda buradan tweet’lerinizi hızlıca paylaşabileceksiniz.

Twitter-Tasarim
Mobil uygulamasındaki tasarım kalitesini web versiyonuna da taşıyan Twitter’ın bu yeni tasarımı kullanıcılara yavaş yavaş sunulacağını hatırlatalım. Kısa bir süre içerisinde profiliniz bu yeni tasarım ile buluşacaktır.

Peki Twitter’ın yeni tasarımını siz nasıl buldunuz?

Bir Cevap Yazın