kucuk-resim

Facebook’tan 10. Yılına Özel Uygulama: A Look Back

happy-birthday-facebook-2013-evenmag
4 Şubat 2004’ten bu yana hayatımızda olan, dünyanın en büyük sosyal ağı olma ünvanını koruyan Facebook, 10. yaşına özel hazırladığı “A Look Back” uygulamasını yayına almaya hazırlanıyor.

2004′ten bu yana giderek büyüyen Facebook’un 10. yıl şerefine hazırlanan “A Look Back” uygulaması yarından itibaren aktif olacak ve bu uygulama ile kullanıcılar, Facebook’a katıldıkları ilk günden bugüne kadar özel anlarını, önemli dönüm noktalarını video ve fotoğraf albümü halinde görebilecek. Facebook’ta geçirilen zamanın bir film şeridi gibi sergileneceği uygulamada böylece kullanıcılar Facebook üzerinde zaman yolculuğuna çıkmış olacak.

Bundan 10 yıl önce Mark Zuckerberg Harvard Üniversitesi’nin yurt odasında temellerini attığı Facebook’un bu kadar büyüyeceğini ve dünyada sosyal medya devrimini başlatacağını tahmin edilemezdi. Fakat yurt odasında başlayan yolculukta Facebook 10 yıl içerisinde dünyanın en büyük üçüncü ülkesi ile eşdeğer hale geldi.

Geçtiğimiz hafta 4. çeyrek raporlarını açıklayan ve bu çeyrekte 2,59 milyar dolarlık ciro elde eden Facebook, 10 sene içerisinde aylık 1,23 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısına ulaşarak bu başarısını da kanıtladı. Farklı noktalara doğru ilerleyen ve birçok sosyal ağa ilham kaynağı olan Facebook daha da büyüyeceğe benziyor.

Unutmadan, ilgilenen Facebook kullanıcıların “A Lock Back” uygulamasının yarından itibaren https://www.facebook.com/lookback adresinden ulaşılabileceğini de paylaşalım. Ayrıca uygulamanın dışında Facebook’un 10. yılı için hazırladığı infografiğini de aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Facebook-10Yil-Infografik

 

Bir Cevap Yazın