facebook-like-button-redesign

Facebook’un “Beğen” ve “Paylaş” Butonları Yenilendi

facebook-like-button
Facebook, kullanıcılarla buluşturulduğundan bu yana “Beğen” ve “Paylaş” butonunun tasarımında ilk defa değişiklik yaptı. Önümüzdeki haftadan itibaren güncellenecek olan butonlar,  hem Facebook’ta hem de butonların embed edildiği tüm web sitelerinde yeni tasarımıyla yer alacak.

Günde 7,5 milyon web sitesi üzerinde günde 22 milyar kez görüntülenen “Beğen” butonunda yapılan değişiklikte, alışılan başparmak işareti yerini Facebook’un kendi fontundaki “F” harfine bıraktı. Facebook mavisinin arka planda yer aldığı butonda “F” harfinin yanında ise “Like” yazısı yer alıyor.

facebook-like-button-1
Facebook, “Beğen” butonunun yanı sıra “Beğen” ve “Paylaş” butonunun bir arada yer aldığı yeni embed butonunu da kullanıcılarına tanıttı. Güncel embed butonlarıyla web siteleri, her iki tuşu ayrı ayrı platformlarına gömebilirken “Beğen” ve “Paylaş” embed’inin bir arada olduğu butonu da kullanabilecekler. Böylece site ziyaretçileri tek bir tıklamayla sitelere iki kat trafik sağlamış olacak.

Facebook’un öne çıkan butonlarında yaptığı tasarım değişikliğiyle tıklama sayılarını ne kadar artıracağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Peki, siz Facebook’un güncellenen “Beğen” ve “Paylaş” butonunu nasıl buldunuz?

Bir Cevap Yazın