kucukresim

Instagram’a Direkt Mesaj Özelliği Geldi

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındıktan sonra hacmini genişletirken, son dönemde de Windows Phone versiyonunun çıkması ve ana sayfasında reklam göstermeye başlaması ile adından sıkça söz ettiren popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram , “Instagram Direct” ismini verdiği yeni özelliğini duyurdu.

200 milyondan fazla kullanıcıya sahip Instagram’ın, popülaritesini daha da artırmak amacıyla bir süredir üzerinde çalıştığı ve birçok sosyal ağda bulunan yeni özelliği ile kullanıcılar, herkesle paylaşmak istemedikleri fotoğrafları ya da videoları, arkadaşlarına, ailelerine veya sevdiklerine Instagram Direct’i kullanarak gönderebilme fırsatı bulacak.

instagram-direct-message-1
Ekranın sağ üst tarafında bulunan ve gelen kutusu işlevide sahip “Instagram Direct” ikonuna tıkladığınızda size gelen mesajları görüntüleyebiliyorsunuz. Güncelleme sayesinde göndermek istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu düzenledikten sonra paylaşma ekranının üst kısmındaki “Direct” seçeneğinden istediğiniz kişilere ulaştırabiliyorsunuz. Mesaj göndermek istediğiniz kişileri ise “Direct” seçeneği üzerindeyken karşınıza çıkan listeden belirleyebiliyorsunuz.

instagram-direct-message-2
İlettiğiniz fotoğrafın ya da videonun ulaştığına dair bilgiyi, arkadaşınız “online” iken avatarında bulunan ışık sayesinde öğrenebileceğiniz gibi arkadaşınızın ilgili içeriğe yaptığı yorumu anlık olarak görebiliyorsunuz.

Bugüne dek kullanıcıların Instagram’da en çok aradığı ve arayıp da bulamadığı ve diğer platformlar gibi mesajlaşma kervanına katılan Instagram’ın bu güncellemesi hakkında ne düşüyorsunuz?

 

Bir Cevap Yazın