instagram-reklam-modeli-kucuk

Instagram, Reklam Modeline Ait İlk Görüntüleri Paylaştı

instagram-reklam-modeli
Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Ekim ayı başlarında tanıttığı yeni reklam modeline dair ilk görüntüleri resmi blog sayfasında paylaştı.

Markaların oldukça etkin kullanacağı tahmin edilen Instagram reklam modeliyle ilgili hazırlanan tanıtım sayfasından, “Sponsored” logosuyla birlikte ayrıştırılan “Sponsored Photos” ve “Sponsored Videos” reklam türlerinin, kullanıcıların haber akışlarında nasıl görüntülendiğinde dair bilgi yer alıyor. Bunun dışında sağ üç noktalı kutuya reklam özelinde eklenen alt buton ile Instagram kullanıcıları, sponsorlu fotoğraf ve videoların görünmesini engelleyebileceği gibi reklama geri bildirim yapabilecek ve söz konusu reklamı neden beğenmediklerini de ifade edebilecek.

Markaların fotoğraf ve videolarla büyük kitlelere ulaşacağı Instagram reklam modeli önümüzdeki haftalarda öncellikle ABD’deki kullanıcılarda aktif olacağını, kullanıcılarla daha verimli bir etkileşim yakalamak için şu an için sadece belli başlı markalarla işbirliği yapılacağını belirtelim.

Bir Cevap Yazın