Instagram, Yeni Reklam Modelinin Detaylarını Açıkladı

instagram-reklam
Facebook‘un geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar ödeyerek bünyesine kattığı, 150 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, bir süredir üzerinde çalıştığı, fotoğraf ve video şeklinde kullanıcıların haber akışında yer alacak reklam özelliği ile ilgili detayları açıkladı.

Markalar için oldukça elverişli bir platform olan Instagram’ın yakında hizmete sunacağı yeni reklam servisi, markaların yüksek kaliteli fotoğraf ve videolarını içerecek. İlk olarak ABD’de yayınlanacak reklam servisiyle kullanıcılar, markaları takip etmeseler dahi ana akış sayfasında bu reklamları görebilecekler. Ancak kullanıcılar görmek istemedikleri reklamları saklayabilecek ve neden görmek istemediklerine dair Instagram’a geri dönüşte bulunabilecekler.

mcdonalds-instagram
Instagram’ın yeni reklam özelliğinin diğer ülkelerdeki kullanıcılarına ne zaman sunacağı şu an için bilinmiyor. Öte yandan markaların, pazarlama stratejilerinde popüler uygulama Instagram’ın yeni reklam servisine artık yer verebileceğini ve Facebook kampanyalarını da bu reklamlarla destekleyebileceğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın