Kullanıcılar Yeni Hesap Oluşturmak Yerine Facebook ile Oturum Açıyor [İnfografik]

Kullanıcılara hızlı bir şekilde “login” olma imkanı sağlayan “social login” günümüzde birçok işletmeler için önemli bir hale geldi. Site geliştirmelerini bu yönde gerçekleştiren işletmeler, sosyal ağlarla entegre olmanın avantajlarından faydalanırken daha ilk adımda tüketicilerini kaybetme riskini de azaltmış oluyor.

“Social Login” ile internet kullanıcıları bir siteye üye olmakla vakit harcamak yerine mevcut olan bir sosyal medya hesabı ile kolaylıkla giriş yapabiliyor. Böylece kullanıcıları yeni bir hesap açma derdinden kurtaran bu yöntem ile her site için ayrı bir kullanıcı adı ve şifre belirmelerine bile gerek kalmıyor. İnternet sitelerine üyelikleri kolaylaştıran öncü sosyal ağların başında gelen Facebook ve Google Plus’ın bu konuda elinden geleni yaptığını söyleyebiliriz.

Gigya’nın sosyal hesaplar ile oturum açma üzerine güncel verilere yer verdiği infografiğine göre, internet kullanıcılarının yüzde 51’i uygulamalar ve web sitelerinde oturum açmak için Facebook hesabını kullanırken, yüzde 26’sı Google Plus’ı, yüzde 26’sı ise Yahoo’yu kullanıyor.

gigya-1

İnfografikte yer alan bir diğer veri de mobil girişlere yönelik. Facebook için bu giriş payı özellikle mobil tarafında, şirketin uzun vadeli planları için önemli bir yere sahip. Mobil girişlerde yüzde 66 oranında tercih edilen Facebook; ABD ve Avrupa dışında Güney Amerika, Afrika ve Asya Pasifik gibi ülkelerde en çok tercih edilen sosyal ağ olduğunu görüyoruz.

gigya-2

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

Social-Landscape-Infographic

Bir Cevap Yazın