Pinterest “Embed Pin” Özelliğini Yayına Aldı

2013’ün en hızlı büyüyen içerik paylaşım platformu Pinterest, markaların pin’lerini direkt olarak web sitelerine de taşıyabilecekleri “embed pin” özelliğini duyurdu. API’lerini internet sitelerine açan Pinterest’in yayına aldığı yeni güncellemesi ile markalar en popüler pin’lerini Pinterest sayfaları dışında web sitelerinde de yayınlayabilecek.

pinterest-embed-pin
Görsel depolama merkezi Pinterest’in “embed pin” güncellemesi ilk olarak Disney, Nestlé, Walmart, Hearst ve Zappos gibi büyük markalarda aktif olacak, böylece bu büyük markalar ilk defa pin’leri Pinterest dışına çıkarmış olacak.

Bu özellik ile beraber Pinterest, web sitelerine embed edilen pin’lerin, kullanıcılar tarafından internet üzerinde paylaşılabileceği bir yapıyı da yayına aldı. Böylece kullanıcılar markaların web sitelerinde gördükleri pin’leri direkt site üzerinden repin’leyebilecek, Pinterest’e tekrar yönlendirilmelerine gerek kalmayacak. Ayrıca web site üzerinde pin’ler gerçek zamanlı olarak güncelleniyor olacak, Pinterest sayfasında yer alan pin’lerdeki etkileşimler eş zamanlı olarak web sitesine embed edilen pin’lerde de görüntülenebilecek.

Bunun dışında Pinterest’in yaptığı yenilikle artık promosyonlu pin’ler arama sonuçlarında daha fazla yer alacak. Örneğin kullanıcılar web site üzerinde bir aradığı bir ürün ile ilgili herhangi bir sonuç bulunamadığında hata sayfası yerine “Bu ürün bulunamadı ama Pinterest üzerinde en beğenilen ürünler işte bunlar” uyarısı yer alacak.

Önümüzdeki haftalarda tüm şirketler için aktif olması planlanan Pinterest’in “embed pin” özelliği ile markalar web sitelerinden Pinterest hesaplarına daha fazla kullanıcı çekebilecekler.

Bir Cevap Yazın