Screenshot_1

Twitter, Alkol Markalarını Takip Etmek İsteyenlere Yaş Sınırı Getirdi

Twitter, alkol markalarını takip etmek isteyen kullanıcılara yönelik yaptığı yaş sınırı düzenlemesini resmi blog sayfasında duyurdu. Bundan böyle Twitter kullanıcılarının, alkol markalarını takip edebilmeleri için öncelikle üç adımlık bir doğum tarihi sorgulama işlemini tamamlamaları gerekecek.

twitter-yas-sinirlama
Web dışında Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında da geçerli olacak yeni uygulamada takipçinin bulunduğu ülkenin yaş sınırına göre değerlendirme yapılacak. Bununla birlikte alkol ürünleri satan bir markayı takip etmek isteyen bir kullanıcı, Twitter’ın direkt mesaj ile gönderdiği bağlantıda açılan ekrandan doğum tarihini belirttiği takdirde -ülkenin yaş sınırına uygunsa- hesabı takip etmeye başlayabilecek. Eğer kullanıcı yaş limitinin altında ise uyarı ekranı çıkarak içeriği takip edemeyeceğine dair kullanıcıya bilgilendirme yapılacak.

Bu yeni kontrol mekanizmasında Twitter, bir defa yetişkinler kategorisinde takipte bulunan kullanıcılara, aynı kategoride farklı hesapları takip etmek istediklerinde bir daha yaş bilgisini sormayacak ve kullanıcı ilgili markayı direkt takip edebilecek.

bud-lightBud Light, Heineken ve Bacardi gibi popüler alkol markaların şimdiden dahil olduğu Twitter’ın yaş sınırı düzenlemesi, alkollü içki üreten markaların yaşı tutan tüketici ağlarını daha güvenli bir biçimde genişletmesine yardımcı olacak.

Bir Cevap Yazın