spiral-1

Vine’da İki Yeni Özellik: Video Kaydetme, Taslakta Düzenleme

spiral
Twitter’ın 6 saniyelik video çekme uygulaması olan Vine, iOS ve Android uygulamalarına yaptığı birkaç yeni özelliğini tanıttı. Bu güncelleme ile birlikte Vine ile çektiğiniz videoları daha sonra yayınlamak üzere taslak olarak kaydedebilecek ve video içinde düzenlemeler yapabileceksiniz.

Şu anda kadar Vine’da çekilen videolar yayınlanmadan önce siliniyordu. Vine’ın “Sessions” adını verdiği “Video Kaydetme” özelliği ile en fazla 10 adet taslak video kaydedebilecek, internetin kesildiği anlarda videolarınızı kaydedip çıkabilecek ve sonrasında tamamlayabileceksiniz.

drafts
Uygulamaya gelen belki de en önemli özellik ise videolarda düzenleme yapabilmemizi sağlayan “Time Travel”, yani zaman yolculuğu. Daha önce video içi düzenleme özelliğine sahip olmayan ve çektiğiniz videoları olduğu gibi yayınlamanıza izin veren Vine’ın bu güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, videoları yayınlamadan önce düzenleyebilecek.

editing
Instagram’ın aksine Vine halen telefon hafızasından video yüklenmesine izin vermese de video düzenleme ve taslak olarak kaydetme özelliği ile hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için önemli bir adım attığını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın